Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi Bugün Açılıyor

Türkiye'nin ilk şehir hastanesi özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi açılışı bugün yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 yıldır hayalimdi dediği proje hayata geçiyor.

GÜNDEM 16.01.2017, 11:24
Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi Bugün Açılıyor

Türkiye'nin ilk şehir hastanesi özelliğini taşıyan ve Yozgatlılara hizmet verecek hastanesi bugün açılacak.

Yozgat Devlet Hastanesinde yatan bütün hastaların ambulanslarla yeni hastaneye nakledildiği açıklandı. Öte yandan hastanede 17 doktor ve 51 hemşire daha görevlendirilerek üstün hizmet verileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şehir hastanelerine verdiği önemine vurgu yaparak, "14 yıllık hayalimdi" cümlelerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanlığı'nın şehir hastaneleri projeleri arasında ilk olan Yozgat Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başlayacak ancak 16 Ocak Pazartesi günü hasta kabulü gerçekleştirilecek olan Yozgat Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının ilerleyen bir tarihte yapılacağı açıklandı.

113 POLİNİK HİZMETİ

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı son açıklamada "Yozgat Şehir Hastanesi'nin ülkemizde açılacak olan ilk şehir hastaneleri arasında olması bizleri heyecanlandırmaktadır. Yozgat Şehir Hastanemiz, 16 Ocak 2017 Pazartesi Günü hasta kabulüne başlayacak. Yozgat Şehir Hastanesi; 61 yoğun bakım yatağı, 13 özel tutuklu yatağı, 18 ameliyathanesi, 113 poliklinik muayene odası, 43 poliklinik destek odası, 2 süit odası ve tüm hasta odalarında banyo, tuvaleti içerisinde hizmet kapasitesi artırılmış bir şekilde sadece Yozgat'a değil, çevre illere de sağlık hizmeti verecek" ifadelerini kullandı.

SAFRA TAŞLARI AMELİYATI TARİHE KARIŞIYOR

Kurca ayrıca, Şehir Hastanesinde yeni açılacak olan, Koroner Anjiyografi Ünitesi, safra yollarındaki taşlarının ameliyatsız olarak alınacağını ERCP Ünitesi, Total Parenteral Nütrisyon (TPN) Ünitesi, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, Kalp Damar Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi ile Yozgat'ta sevk oranlarını azaltarak, vatandaşlara kaliteli, verimli bir hizmet vereceklerini sözlerine ekledi.

ANNELERE OTEL KONFORU

Anne adayları için anne oteli uygulamasını da başlattıklarını dile getiren Kurca, anne adaylarına otel konforunda hizmet vereceklerini ifade ederek 

Kurca son olarak ise Yozgat Devlet Hastanesi'nde sundukları Palyatif Bakım Ünitesi, Doğumhane Hizmetleri, Diyaliz, Ameliyathane, Yoğun Bakım, Radyoloji ve hasta odalarının standartlarını yeni ve ileri teknoloji cihazlarla daha üst seviyelere çıkacaklarını ifade etti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 14 YILLIK HAYALİYDİ

Ekim 2016'da şehir hastaneleriyle ilgili açıklama yaparken  21 şehir hastanesinin ihalesinin yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehir hastaneleri benim 14 yıllık hayalim. Hiç de kolay bir süreç olmadı, inanmayanlar da oldu. Sonunda yoluna girdi" ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)