Türkiye, Rusya ve İran, İdlib'de Uzlaşma Yolunda İddiası

Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi temsilcisi Mariya Zaharova tarafın yapılan açıklamaya göre, Türkiye, Rusya ve İran'ın yetkili uzmanlarının bulunduğu bir ortamda çatışmasızlık bölgesi yaratmaya çalıştıkları belirtildi.

Türkiye, Rusya ve İran, İdlib'de Uzlaşma Yolunda İddiası

Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi temsilcisi Mariya Zaharova, Rusya, Türkiye ve İran'dan uzmanların İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin oluşturulması üzerinde çalıştığını belirtti

Rus haber ajansı TASS'ta yer alan habere göre Zaharova, ''Astana üçlüsü uzmanları İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin oluşturulması üzerinde çalışıyor'' dedi

Zaharova, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''4 Mayıs Memorandumu ile Amman ve Kahire'de varılan uzlaşmalar çerçevesinde Rusya'nın askeri polis birliklerinin çatışmasızlık bölgelerinin sınırlarında yerleştirilmesi dahil olmak üzere atılan somut adımlar insani yardımın sağlanmasının iyileşmesini ve Suriye toplumunda güven köprülerinin kurulmasını sağlayacak'' diye konuştu.

Bilindiği üzere Rusya, İran ve Türkiye'nin heyetleri Mayıs ayında Astana'da düzenlenen görüşmelerde Suriye'de 4 çatışmasızlık bölgesinin oluşturulması konusunda uzlaşmıştı.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 17:49
YORUM EKLE