Türkiye yasağı delip geçti! Suriye'de teröristlere bomba yağdırdı!

Akşam saatlerinde Pentagon Sözcüsü Yarbay Carla Gleason’ın açıklamaları sonrasında Türkiye’ye Suriye hava sahası yasaklandığı açıklanmıştı. Sözcü Gleason’ın açıklamaları sonrasında Türk jetleri Suriye’de teröristlere bomba yağdırdı.

GÜNDEM 08.10.2019, 00:08
Türkiye yasağı delip geçti! Suriye'de teröristlere bomba yağdırdı!

"Türkiye, Birleşik Hava Operasyonu Merkezi tarafından Hava Görev Emri'nden çıkarıldı, Türkiye'ye keşif ve gözlem verilerinin sağlanması durduruldu." ifadelerini kullanan Pentagon Sözcüsü Yarbay Carla Gleason’ın açıklamaları sonrasında Türk hava kuvvetlerine ait jetler harekete geçti.

SURİYE HAVA SAHASI TÜRKİYE’YE YASAKLANMIŞTI

Suriye hava sahasını Türkiye'ye kapatmak anlamına gelip gelmediği"ne ilişkin soruya Gleason, "Teknik olarak bu anlama gelmese de bir hava unsuru Hava Görev Emri'nden çıkarıldığında söz konusu bölgede koordinasyonsuz uçması neredeyse imkansız hale geliyor." cevabını vermişti.

JETLER BOMBA YAĞDIRDI!

Suriye devlet haber ajansı SANA’nın haberine göre Türkiye Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseke’de bulunan terör örgütü Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) kontrolündeki Malikiye’ye bomba yağdırdı.

ÖLÜ VE YARALI OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ

TSK Suriye-Irak sınırında sınır kapısı Semalka'ya da bomba yağdırmıştı.  Gerçekleşen hava harekatı sonrasında ilk belirlemelere göre ölü ya da yaralı olmadığı iddia edildi.

Yorumlar (0)