Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Emine Bulut Cinayeti Hakkında Flaş Gelişme ! Bakanlıktan Açıklama Yapıldı

Kırıkkale'de eski eşi Fedai Baran (43) tarafından vahşice öldürülen ve Türkiye'yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayetiyle ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. Bu konu hakkında Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama geldi.

GÜNDEM 23.08.2019, 14:11
Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Emine Bulut Cinayeti Hakkında Flaş Gelişme ! Bakanlıktan Açıklama Yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut hakkında çalışmalara başlandı. Ayrıca konu ile ilgili olarak Bakanlıktan açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada Emine Bulut'un çocuğunun bakanlığın psikologları gözetimine alındığı belirtildi.

Bunun yanı sıra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açklamada cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için hukuk müşaviri görevlendirildiği ifade edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA YAPILDI

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kırıkkale’de 38 yaşındaki E.B’nin eski eşi tarafından öldürülmesine ilişkin olarak sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan görüntü ve haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur;

18.08.2019 tarihinde yaşanan ve hepimizi derinden sarsan cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz olaya anında müdahil olmuştur.  Saldırıya tanık olan kızımız yakınlarının yanında ve Bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir.  Çocuğumuzun ve ailenin durumu olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir.

Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir.

Söz konusu çocuğumuzun ve yakınlarının bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için malum görüntülerin sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşılması kızımızı ve ailesini bir kez daha yaralamaktadır. Bu nedenle, bu görüntülerin paylaşılıp yayılmaması konusunda sorumluluk sahibi vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Bakanlık olarak yargı sürecinin ve kızımızın psikolojik ve sosyal durumunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (19)
Ali Şahiner 1 ay önce
İdam edilsin böyleleri
Bankazade 1 ay önce
En ağır cezayı verin
Kısa kısas yapılsın işallah.Bunuda yapacak olanlar içerdekilerdir. 1 ay önce
Kısasa kısas yapılsın işAllah.Bunuda yapacak olanlar içerdekilerdir.
Yusuf 1 ay önce
Saygıyla kamuoyuna duyurmanızı değil ACİLEN İDAMı getirmenizi istiyoruz kamuoyu olarak...
Can 1 ay önce
İdam İdam İdam başka çözümü yok. Yeter artık
Hanzade 1 ay önce
Iş işten geçtikten sonra isterseniz kıyma makinasinda cekin.onemli olan bu vakalarin önüne geçmek iş bittikten sonra gecmissiniz ne fayda.
Emre Yalçınkaya 1 ay önce
Ağır yaptırım ve cezalar gelmez ise bu tür cinayetler hep olacaktır...Bu ülkeye has, bu ülkenin içinde bulunduğu duruma göre kanunlar ve yasalar oluşturulmalı, anayasa da buna dahil...Adalete güven sıfır noktasında, insanlar kendince adaleti sağlamaya çalışıyor ki, durumun ne kadar vahim olduğu ortada iken, hala birşey yapılmaması da soru işareti...
Senay 1 ay önce
Gerçekten o..görüntüleri kan dondurucu aklımıza zaten ilk gelen konu çocuğun psikolojisi nin ne olacağı vatandaş olarak üzüntümuz sonsuzdur acılı ailesine sabır ve metanet diliyorum çocuğumuz adına diyecek bir söz bulamıyorum Allahım acısını cocukluguna hidayet ederek sabır ve tesellisiyle tez zamanda unuttursun ne söylesek ne yazsak az çocuğumuz adına dileriz yüce adalet ve devletimiz gereğini en kısa zamanda yapicaktir
Sima caner 1 ay önce
Bu ne ilk ne de son olacak çünkü mesrulasti ne yazık ki kadın cinayetleri. Kültür haline geldi. Ve hiç bir yaptırım yok olmayacakta. Defalarca örnekledi yaşandı ama sustu tekrar. En ağır cezaya tabi tutulsa be fark eder. Önemli olan bu tür vahşetler yaşanmadan önlem alınması. 10 yaşındaki bir kız çocuğunun psikolojisini düşünemiyorum çok üzgünüm sadece
Egemen 1 ay önce
Bilerek ve planlı bir şekilde cinayet ve tecavüz suçu işleyenlere idam cezası geri gelmedikden sonra bu gibi olayların önüne geçilmesi imkansız. Bu tür suçları işleyenleri her hafta Cuma günü bulunduğu Şehrin meydanında halkın gözleri önünde sallandırmak lazımki herkes kendine biraz çeki düzen versin. Yoksa mevcut cezalarla gidilirse kimilerine adam kesmek tavuk kesmek kadar kolay geliyor. Adam bir tepsi baklava çalıyor 12 yıl hapis alıyor, diğeri adam öldürüyor iyi hal bilmem ne 8 yıl ceza alıyor. Durum böyle olunca daha fazla söyleyecek bir şey yok.
Levent Acun 1 ay önce
Can alanın canı alınmadıkça bu sorun çözülmez TEK YOL İDAM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın