Türkiye’de Hisse Senedi İşlemlerinin Yapıldığı Organize Piyasanın İsmi Nedir? 14 Ocak Hadi İpucu

Hadi, Instagram hesabından ipucu sorusunu yayınladı. 14 Ocak 2019 tarihli Hadi ipucu ise; "Sermaye şirketlerinin, ortaklarına paylarını ve ortaklıklarını belgelemek için verdikleri kıymetli evraklara hisse senedi denir" olarak açıklandı.

Türkiye’de Hisse Senedi İşlemlerinin Yapıldığı Organize Piyasanın İsmi Nedir? 14 Ocak Hadi İpucu

Hadi her akşam olduğu gibi bu akşam da 20.30’da! Bu akşam ödül 20 bin lira… Rakiplerinin önüne geçmek isteyenler merakla 14 Ocak Hadi ipucu sorusunu ve cevabını araştırıyor. Bu akşam ekonomiden anlayanlar Hadi ipucu sorusunun cevabını hemen bulacak. Bilmeyenler içinse cevap haberimizde yer alıyor. Peki Türkiye'de hisse senedi işlemlerinin yapıldığı organize piyasanın ismi nedir? İşte 14 Ocak Hadi ipucu sorusunun cevabı…

14 OCAK HADİ İPUCU SORUSU

CEVAP: BORSA İSTANBUL (BIST)

BORSA İSTANBUL HAKKINDA BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Borsa İstanbul ya da kısaca BİST, Türkiye’de 1985 yılında ilk olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adıyla açılan 2013’te “Borsa İstanbul” olan, sermaye piyasasında faaliyet gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti verir. 5 Nisan 2013 tarihinde ise «İstanbul Menkul Kıymetler Borsası» olan adı, “Borsa İstanbul” olarak değiştirilmiştir. Ayrıca “Yatırıma değer!” resmi slogan olarak kabul edilmiştir. 24 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait bütün hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE