Üç Ülkeden ABD'ye İran'daki Yaptırımlar Hakkında Resmi Mektup Gönderildi

İngiltere, Almanya ve Fransa tarafından ABD'ye resmi bir mektup yollandı. Mektup yollanarak İran'a karşı uygulanacak yaptırımlarda Avrupalı şirketlere muafiyet uygulanması talep edildi. Detaylar haberimizde...

Üç Ülkeden ABD'ye İran'daki Yaptırımlar Hakkında Resmi Mektup Gönderildi

İngiltere, Almanya ve Fransa tarafından ABD'ye resmi bir mektup yollanarak söz konusu mektupta İran'a karşı uygulanacak yaptırımlarda Avrupalı şirketlere muafiyet uygulanması istendi. 

BAŞKAN TRUMP ÜLKESİNİ NÜKLEER ANLAŞMADAN ÇEKMİŞTİ

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump ülkesinin nükleer anlaşmadan çekildiğini duyurmuştu. Ayrıca Donald Trump İran'la ticaret yapan şirketlere ABD tarafından yaptırım uygulanmasının da önünü açmıştı.

Söz konusu mektubun ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya gönderildiği ifade ediliyor. Bunun yanı sıra mektupta İran'ın uluslararası para transferi yapılmasına olanak tanıyan SWIFT sisteminden çıkarılmaması da istendi.

Konu ile ilgili olarak ayrıntılar geldikçe ziyaretçilerimizle paylaşacağız...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE