banner731

UEFA'dan flaş gelişme! Maçlar canlı ve şifresiz izlenebilecek mi? İşte o yeni karar

Futbolda yeni bir kural değişikliği daha devreye girmeye hazırlanıyor. Milyonlarca izleyiciye şifresiz maç müjdesi veren UEFA, kural değişiklik kararını oyuncu değişikliği üzerinde uygulamaya hazırlanırken, şifresiz maçlar için ise yeni bir uygulama geliştirdi.

GÜNDEM 14.06.2019, 11:29
UEFA'dan flaş gelişme! Maçlar canlı ve şifresiz izlenebilecek mi? İşte o yeni karar

Futbolda yeni bir karar daha yürürlüğe girmeye hazırlanıyor.

Çarpışmalar sonucunda beyin sarsıntısı geçiren futbolcuların durumuyla ilgili yeni talep

Beyin sarsıntısı geçirilen durumlarda bu futbolcuların tedavisi için ekstra süre talep edilirken, aynı zamanda oyuna devam edemeyecek durumda olunması halinde extra oyuncu değişiklik hakkı getirilmesi gerektiği bildirildi.

O oyuncular oyundan alınarak yerine yeni bir isim oyuna dahil edilebilecek

Beyin sarsıntısı yaşayan futbolcuların tedavisi için ekstra süre talep edilirken, aynı zamanda oyuna devam edemeyecek durumda olunması halinde extra oyuncu değişiklik hakkı getirilmesi gerektiği kaydedildi.

Bütün değişiklik haklarını kullanan takım yine de yeni bir isim oyuna çıkarabilecek

Yani bütün oyuncu değişikliği haklarını kullanan bir takımın oyuncusu beyin sarsıntısı geçirdiğinde doktorlar oyuna devam etmesinin uygun olmadığına kanaat getirirlerse, o futbolcu oyundan alınarak yerine yeni bir isim oyuna dahil edilebilecek.

2021'de yürürlüğe girebilir

2021'den itibaren UEFA müsabakalarında geçerli olacağı belirtiliyor.

UEFA'dan flaş şifresiz maç kararı!

UEFA, yeni canlı yayın ve video izleme programı 'Over The Top' OTT yayın platformunu duyurdu. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi başta olmak üzere tüm UEFA turnuvalarının bazı maçlarının ücretsiz olarak canlı yayınlanacağı aktarıldı.

Yorumlar (0)