Ulaştırma Bakanı Arslan'dan Avrasya Tüneli Açıklaması !

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarında Avrasya Tüneli cezalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ulaştırma Bakanı Arslan'dan Avrasya Tüneli Açıklaması !

"KESİNLİKLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Avrasya Tüneli geçişinde ceza alınamıyor" algısının bazı sürücülerin bile bile kaçak geçişine neden olduğunu belirterek "Sistem biraz ağır işleyebiliyor ama bu kesinlikle gerçekleştiriliyor." dedi.

"BAZI SIKINTILAR OLABİLİYOR"

Konu ile ilgili olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan açıklamasında Avrasya Tüneli'nde Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Hızlı Geçiş Sistemi'nin (HGS) kullanıldığını ancak zaman zaman kaçak geçişlerin olduğunu ifade etti. Ayrıca Bakan Arslan "Bakiye yetersizliğinden, araçtaki OGS cihazının arızalı olmasından veya HGS etiketinin uygun yere yapışmamasından ya da yıpranmasından kaynaklı bazı sıkıntılar olabiliyor." dedi.

"EMSAL OLACAK BİR KARAR DEĞİL"

15 gün için yapılan ödemelerin cezaya tabii olmadığını ve süreyi geçtikten sonra 10 kata kadar ceza uygulandığını belirten Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarında "OGS cihazı arızalı olan bir kişi, mahkemeye gitmiş. Mahkemede kişiye has, 'OGS cihazı arızalıydı, dolayısıyla buna süre ve yer verin ki bu gitsin ödesin' şeklinde karar vermiş. Zaten süre var, her yerden ödeyebiliyor. Bu kişiye has verilmiş karardır, verilen karar '10 kat ceza kesemezsiniz' değil, 'OGS cihazı arızalı, buna yer gösterilsin ve ödemesini oraya yapsın' şeklindedir. Hukukçularla da görüştük, başkalarına emsal olacak bir karar değil. 

"İNSANLAR MAĞDUR OLSUN İSTEMİYORUZ"

Vatandaşlarımız boşuna gidip hem kendileri avukat, dosyası masrafı vermesinler hem de günün sonunda bizim masrafları da yüklenmek zorunda kalmasınlar. Çünkü bu örneklerle çok karşılaşıyoruz. Yanlış algıyla bize karşı mahkeme açılıyor, kamulaştırmalarda da bunu yaşıyoruz, günün sonunda dava sonuçlandığında da bizim masrafları da ödemek zorunda kalıyorlar. İnsanlar mağdur olsun istemiyoruz." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE