Ulaştırma Bakanlığı'ndan Cam Filmine 'Ağır Kusur' Düzenlemesi

TÜVTÜRK araç sahiplerine cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleştirilen düzenleme hakkında uyarılarda bulunuyor.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan Cam Filmine 'Ağır Kusur' Düzenlemesi

TÜVTÜRK, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından belirlenen standartlar kapsamında araç muayene hizmeti veriyor. Araç muayene hizmetleri çerçevesinde yapılan son değişikliklerden sonra TÜVTÜRK araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar konusunda uyarıyor. 

KUSURLAR TABLOSU GÜNCELLENDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile kusurlar tablosunun güncellendiğini duyurdu. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu 1 Kasım itibariyle yürürlüğe girdi. 

TÜVTÜRK'TEN AĞIR KUSUR UYARISI

TÜVTÜRK’ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı değerlendirmeleri belirleyen kusurlar tablosunun güncellenmesi ile daha önceden ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak düzenlendi. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen bu düzenlemeyle filmli cam veya boyalı cam bulunan araçlar artık muayeneden geçemeyecek. 

Aracında cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araç muayenesinden geçebilmek için araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
azız özdemır
azız özdemır - 2 yıl Önce

yanlıs bır karar bence