'Ulusal Güvenliğimizi Tehdit Eden Bir Unsur Varsa Türkiye Gereğini Yapar'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamasında "Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir unsur varsa ister Halep'te ister El Bab'da ister Rakka'da olsun, Türkiye bunun gereğini her zaman yapar. " dedi.

GÜNDEM 22.02.2017, 16:32
'Ulusal Güvenliğimizi Tehdit Eden Bir Unsur Varsa Türkiye Gereğini Yapar'

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Türkiye'yi ziyaret ettiğini hatırlatan Kalın, akşamüstü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendisini kabul edeceğini söyledi.

İbrahim Kalın, bu çerçevede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çoklu bir toplantıya katılmak üzere Pakistan'a ziyaret gerçekleştireceğini belirtti. 

TÜRKİYE HER ZAMAN GEREĞİNİ YAPAR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kendisine sorulan bir soru üzerine ulusal güvenlik hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu. İbrahim Kalın açıklamasında "Biz bölgenin, Suriye halkının geleceği, kendi ulusal güvenliğimiz için çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Bizim ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir unsur varsa, ister Halep'te ister El Bab'da ister Rakka'da ister Telafer'de, Sincar'da olsun, Türkiye bunun gereğini her zaman yapar. Bunun için de bir başka ülkeden izin almak durumunda değildir. " ifadelerine yer verdi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)