Üniversite Mezunu Özge, Belediyede Temizlik İşçisi Olarak Çalışıyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Meslek Yüksek Okulu mezunu Özge Özkan (25), Kocasinan Belediyesi Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde asgari ücretle çalışıyor.

Üniversite Mezunu Özge, Belediyede Temizlik İşçisi Olarak Çalışıyor

TÜRKİYE İş Kurumu'nun Toplum Yararına Çalışma programına katılan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Meslek Yüksek Okulu mezunu 25 yaşındaki Özge Özkan, Kocasinan Belediyesi Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğü emrinde asgari ücretle çalışmaya başladı.

İşsizlik Kötü...

Elinde eldivenleri, ot süpürgesi ve  çöp topladığı poşetle Kayseri’nin merkez Kocasinan İlçesi'ndeki temizlik ile park-bahçe düzenlemesinde çalışan Özge Özkan, kendisi ve çalışma arkadaşlarının İş Kurumu sayesinde geçici olarak iş bulabildiğini ve  29 Eylül’de  6 aylık sözleşmeli çalışma sürelerinin sona ereceğini söyledi.

Erciyes Üniversitesi Safiye Çıkrıkçı 2 yıllık Geleneksel El Sanatları  bölümünden mezun olan Özge Özkan, "İşsizlik kötü. Geçicide olsa iş bulabildiğim için şanslıyım" dedi.

Asgari Ücretle Çalışıyor

Kayseri’de  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Çalışma programı kapsamında çoğunluğu resmi daireler, kamu, kurum kuruluşları ve belediyelerde olmak üzere 6 veya 9 aylık geçici sürelerle asgari ücretten sözleşmeli olarak, 1310’u kadın olmak üzere 4 bin 3 kişi istihdam ediyor.

İş Kurumu tarafından kurum ve kuruluşlara gönderilen işsizlerin büyük çoğunluğu, park-bahçe ve temizlik işlerinde en fazla 9 ay çalıştırılabiliyor. Süre sonunda kurum veya kuruluşlar performansından memnun kaldıkları işsizlerin çalışma süresini tek taraflı olarak uzatabiliyor veya kadroya alabiliyor.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 23:03
YORUM EKLE