Üniversite Öğrencilerine Yaz Tatillerinde İş Deneyimi

Sosyal Çalışma Programları (SÇP) kapsamında üniversite öğrencilerine yaz tatillerinde iş deneyimi kazandırılıyor. Bu program doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarını kapsamaktadır.

GÜNDEM 05.08.2019, 08:13
Üniversite Öğrencilerine Yaz Tatillerinde İş Deneyimi

Sosyal Çalışma Programları (SÇP) kapsamında üniversite öğrencilerine doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında iş deneyimi kazandırılıyor.

BİR ÖRNEK SİVAS'TAN GELDİ

Bu tür uygulamanın bir örneği Sivas'tan geldi. Sosyal Çalışma Programı için Sivas'ta gençler hayvanları besliyor, tedavi ediyor.

Konu ile ilgili olarak Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde çalışan Cumhuriyet Üniversitesinde Türkçe öğretmenliğinde okuyan Beyza Meşe ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi hemşirelik öğrencisi Halil İbrahim Gedik, yaklaşık bir ay önce teslim edilen yavru karacanın bakımında ve beslenmesinde av yaban hayatı teknikeri İlyas Deveci'ye yardım ediyor.

Ayrıca öğrenciler doğadan yaralanan leyleklerin tedavisinde ve bakımında da personele yardım ediyor. 

Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Okan Gün, öğrencilerle beraber bakımı yapılan yavru karacanın yetişkin bir birey olduktan sonra tekrar doğaya salınacağını belirtti.

Yorumlar (0)