Üsküp Atatürk Ortaokulu Tarafından Düzenlenen Aşure Etkinliğine Vatandaşlardan Yoğun İlgi!

Kırklareli'nde bulunan Üsküp Atatürk Ortaokulu aşure etkinliği düzenledi. Gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

GÜNDEM 09.10.2017, 19:07 09.10.2017, 19:23
Üsküp Atatürk Ortaokulu Tarafından Düzenlenen Aşure Etkinliğine Vatandaşlardan Yoğun İlgi!

Kırklareli'nin merkezinde yer alan Üsküp Atatürk Ortaokulu, kendi bünyesinde düzenlediği, Aşure etkinliklerine çok sayıda vatandaş katıldı. 

Üsküp Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinliğe Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap’ta katılarak etkinlikte bulanan vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı.

ÜSKÜP BELEDİYE BAŞKANI KASAP'TAN MÜJDE

Üsküp Atatürk Ortaokulu tarafından organize edilen aşure etkinliğinde konuşan Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap, bu anlamlı günde böylesine güzel bir toplulukla bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap düzenlenen etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti. 

Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap yapmış olduğu konuşmasında ayrıca uygun boş alanı olan okullarımızdan birisine Kapalı Spor Salonu yapılacağının müjdesini de verdi.

ÜSKÜP ATATÜRK ORTAOKULUNDA AŞURE ETKİNLİĞİ

Düzenlenen aşure etkinlikleri kapsamında açılış konuşmasını yapan Türkçe Öğretmeni Gözde Keskin konuşmasında bu tür etkinliklerin amacının öğrencilere daha iyi bir eğitim almalarını sağlamak olduğunu vurgulayarak,

''Bugün, bizleri bir araya getiren, ülkemizin de en çok ihtiyacı olan Birlik, Beraberlik ve Dayanışma ruhudur. Bu ruh öylesine kuvvetlidir ki karşısında engel tanımaz. Okulumuzun 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci büyük etkinliği olan Aşure Programını yapmamızın çok önemli bir nedeni var. Biz öğretmenlerin, burada görev yapma amacı, öğrencilerimizin en iyi eğitimi alabilmelerini sağlamak, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve gücümüz yettiğince onları vatana, millete hayırlı bireyler olarak yetiştirmektir. Tüm bunları yaparken de her birimiz, yeri gelir anne, yeri gelir baba, yeri gelir arkadaş, yeri gelir hizmetli oluruz.

Bugün aşurenin pişirilip dağıtılması konusunda en büyük destekçilerimiz olan Sibel Baz, Emine Çetin, Nurten Başaran, Ferdane As ve Nevin Koca’ya minnettar olduğumuzu belirtmek isteriz.

Programda Aşure ne olduğu, ne anlama geldiği ile ilgili bilgi, Din Kültürü Öğretmenimiz Esra Özcan’ın rehberliğinde, öğrencimiz Aybars Çetin tarafından verilmiştir.''  ifadelerini kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)