Uzmanlardan Şok Açıklama! Gram Altın Fiyatları Alev Alacak

Altının kilogramı 238 bin 900 Türk Lirasına ulaşırken uzmanlar, gram altın fiyatlarıyla alakalı olarak flaş açıklamalarda bulundular. İşte detaylar.

GÜNDEM 22.04.2019, 21:05 22.04.2019, 21:14
Uzmanlardan Şok Açıklama! Gram Altın Fiyatları Alev Alacak

AA Finans Analisti İslam Memiş'den gram altın fiyatlarıyla alakalı olarak flaş bir açıklama geldi.

Memiş yorumunda ise ons fiyatının yatay ve yurt için piyasalarda ise gram altın fiyatlarının yükselişi isteğin haftayı tamamlamasını beklediklerini belirterek açıklamada bulundu.

Açıklamasında ise;

"ABD'de açıklanacak olan büyüme verisi altının ons fiyatında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararı da altının gram fiyatında dalgalanmaya neden olabilir." dedi.

Ayrıca Memiş açıklamasında ons altında yükselişlerin görülmesi için 1.305 doların yukarı yönlü kırılması gerektiğini ifade etti ve ons altında 1.275 doların destek, 1.282 doların ise direnç konumunda olduğunu söyledi.

Diğer yandan Memiş, Hazine’nin düzenleyeceği ihaleler ve tüketici güven endeksi ile yurt dışında ise Amerika'da beklenen konut satışlarının başta olmakla beraber açıklanacak verilerin takip edileceğini söyleyerek  altının gram fiyatında 237-241 lira aralığında işlemlerin görülebileceğini vurguladı.

Yorumlar (0)