Valilikten kritik covid 19 yasak kararı! Saat 16.00'dan sonra sokağa çıkmaları ve kahve, kıraathane ile çay ocaklarına girişleri yasaklandı

Valilikten kritik covid 19 yasak kararı! Saat 16.00'dan sonra sokağa çıkmaları ve kahve, kıraathane ile çay ocaklarına girişleri yasaklandı

Erzurum Valiliği covid 19 virüsü yayılmasını engellemek için yeni kritik kararlar aldı. Özellikle covid 19 virüsü için risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşların kahve, kıraathane ve çay ocaklarına girişleri yasaklandı. Öte yandan saat 16.00'dan sonra sokağa çıkmaları da yasaklandı.

Covid 19 salgınını engellemek için Valilikler tarafından yeni tedbir kararları alındı. 65 yaş üstü vatandaşlar için alınan tedbir kararları arasında saat 16.00'dan sonra Erzurum'da sokağa çıkmaları yasaklandığı bildirildi.

YENİDEN YASAKLAR UYGULANMAYA BAŞLANDI

Türkiye'de koronavirüs salgınına yakalanarak yenik düşme riski çok olan 65 yaş üstü vatandaşlar için yeniden yasaklar uygulanmaya başladı.

Virüs salgının ilk başladığı günlerinde olduğu gibi sokağa çıkma yasağı ve kısıtlama kararları Valilik tarafından alındı.

KAHVELERE GİRMELERİ YASAKLANDI

Valilik tarafından alınan kararda, "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın saat 10:00-16:00 saatleri arasında maske ve mesafe kuralına uyarak sokağa çıkabilmelerine, diğer zamanlarda sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına, Kahve, kıraathane ve çay ocaklarına girişlerinin yasaklanmasına,  Daha önce ki İl Hıfzıssıhha Kurul Kararları doğrultusunda düğün ve cenazelere 1. dereceden yakınlar hariç katılımın yasaklanmasına, Uygulamanın 09.11.2020 Pazartesiden itibaren başlamasına" karar verildiği bildirildi.

TOPLANMALARA YOL AÇACAK FAALİYETLER DE YASAKLANDI

Valilik tarafından alınan koronavirüs kararları arasında ayrıca, "İnsanların toplanmalarına yol açacak hiçbir faaliyetin (açılış, toplantı vb.) yapılmamasına,  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Kontrol timleri’ oluşturulup okulların rehberler doğrultusunda çalışıp çalışmadığının sıkı denetimi, öğrenci, öğretmen ya da çalışanlardan pozitif veya temaslı olanların takiplerinin yapılmasına, Kafeterya, kahvehane, çay ocağı, restoran vb. işletmelerin “Salgın Yönetim ve  Çalışma Rehberi” doğrultusunda hiçbir eksik uygulama olmadan, rehbere uygun hizmet sunmaları, mesai ve mesai dışı denetimlerin bu rehber doğrultusunda gerçekleştirilmesine, Daha önce ki alınan Hıfzıssıhha Kurul Kararları doğrultusunda toplu taşıma (dolmuş, otobüs, taksi vb.) araçlarında maske ve mesafe kurallarına çok sıkı bir şekilde riayet edilmesi, kurallara uymayan yolcu veya sürücüler hakkında ikinci bir uyarıya ihtiyaç duyulmaksızın idari yaptırım uygulanması" kararıalındı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.