Vatandaştan Türk İş Başkanı Atalay'a Tepki: Sen Hiç Konuşma

Türk İş Başkanı Ergün Atalay CHP'lilerin dün gece Sakarya'daki Tank Palet eylemine geldi. Burada Atalay'ın yanına gelen bir vatandaş zam görüşmeleri sırasında konuşulan mikrofon kazası ile ilgili 'sen hiç konuşma' diyerek tepki gösterdi.

GÜNDEM 22.08.2019, 09:40
Vatandaştan Türk İş Başkanı Atalay'a Tepki: Sen Hiç Konuşma

CHP'li milletvekilleri Sakarya Kent Meydanı'nda, Tank Palet Fabrikası için 12 saatlik oturma eylemi yaptı. Bu eylem kapsamında özelleştirmeye karşı çağrı yapıldı.

Türk İş Başkanı Ergün Atalay eyleme destek vermek için Sakarya Kent Meydanına geldi. Burada Ergün Atalay beklemediği bir tepki ile karşılaştı.

Ergün Atalay konuşma yaptığı sırada bir vatandaş Atalay'a yaklaşarak “Sen hiç konuşma” dedi. Atalay ise, “Abla ne yaptık, kurban olayım” ifadelerini kullandı.

ARALARINDAKİ DİYALOG

Vatandaş ile Ergün Atalay arasında geçen diyalog ise şöyle oldu:

– Hiçbirini demedim, bak Allah şahit.

– İşçiler ile ilgili açıklamalarınız..

– Yok ama demedim günah değil mi bana ya? Beni linç ediyorlar.

– Sen hiç konuşma.

– Abla ne yaptık, kurban olayım. Gel otur şöyle. Biz ne yaptık, 17 genel başkan, biz ne götürelim, 17 götürelim. Sonra bir arkadaş dedi ki 15 götürelim sıkıntıya girersin. Biz o akşam 17’ye imza attık. O ara canlı yayın kapandı, kadın bana Bakan hanım bir şey diyeceğim diye. Ya benim o gün orada taşeronları söylemem lazım, dedim bunu söyleyip gündemi neden değiştireyim ben. Bana mesajlar geliyor FETÖ’den, dedim ya ben ne ülkeyi ne vatanı sattım. Ne diyeyim başka, öyle bir şey demedim, konuşmadım. Bende 420 tane sendika başkanı var 415 tanesi bundan memnundu.

Yorumlar (2)
Ayşe yalvaç 1 ay önce
Bizim sırtımızdan geçiniyor halkımızı savunmuyor gülegüle yemesin zehir zıkım olsun
Işçi 1 ay önce
Bütün sendika başkanları emekli,
Çalışkanların hakkı emeklilerin elinde,
Hani fıkra da varya muska yazdım hasan ağanın itine diye işte durum aynen böyle