Verilen İzin Pes Dedirtti! Hollanda ve Belçika'dan PKK'ya İzin

Türk yetkililerin toplantı ve seçim kampanyası yapmasını engelleyen Hollanda, terör örgütü PKK'ya gösteri izni verdi. Belçika'da ise PKK yandaşları AB kurumları yakınında, nevruz adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı.

GÜNDEM 21.03.2017, 08:25 21.03.2017, 10:15
Verilen İzin Pes Dedirtti! Hollanda ve Belçika'dan PKK'ya İzin

Türk yetkililerin toplantı ve seçim kampanyası yapmasına engel olan Hollanda, terör örgütü PKK'ya gösteri izni verdi. Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın verdiği izinle Lahey kentinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve örgütü simgeleyen bez parçaları ile yürüyüş yaptı.

Nevruz kutlaması olarak adlandırılan yürüyüşe yaklaşık 200 kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda, anayasa referandumunda "hayır" oyu verilmesi gerektiği dile getirildi.

Terör örgütü yandaşları daha sonra, polis eşliğinde yürüyüşe geçti. Terörist başının posterleri ile PKK'yı simgeleyen bez parçalarını taşıyan örgüt sempatizanları, Türkiye karşıtı ve terör örgütü lehinde sloganlar attı.

PKK Yandaçları Belçika'da ''Hayır'' Çağrısı Yaptı

PKK yandaşları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB kurumları yakınında da nevruz kutlaması adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı. 

Hollanda'nın Avrupa Birliği (AB) terör örgütleri listesinde yer almasına rağmen PKK'ya verdiği izin çifte standart olarak değerlendiriliyor.

PKK'ya izin veren Hollanda, Türk bakanların etkinlik düzenlemesini ise engel olmuştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da konsolosluk binasına alınmamış ve sınır dışı edilmişti. Hollanda hükümeti, bu engellemelere, "güvenlik ve kamu düzenini" gerekçe göstermişti.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (1)
Zirco 3 yıl önce
Eee yani biz ne yapalim