WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber ! Güvenlik Açığı Var: Mesajlar Değiştirilebilir

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta güvenlik açığı tespit edildi. Bu güvenlik açığı kapsamında mesajların değiştirebilebilmesine ve manipüle edilmesine izin veriliyor.

GÜNDEM 08.08.2019, 16:31 09.08.2019, 00:00
WhatsApp Kullanıcılarına Kötü Haber ! Güvenlik Açığı Var: Mesajlar Değiştirilebilir

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta hem genel hem de özel görüşmelerdeki mesajları değiştirilebilmesine ve manipüle edilmesine izin veren güvenlik açığı belirlendi.

Kaspersky tarafından güvenlik açığı tespit edilmesine ilişkin bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Victor Chebyshev, WhatsApp'nin dünyanın en popüler anlık mesajlaşma programı olduğunu anımsatarak, uygulamada bulunan güvenlik açıklarının grup sohbeti katılımcılarının yanlış mesajlarla aşağılanmasına neden olabileceği için çok ciddi nitelikte olduğunu vurguladı.

GÜVENLİK AÇIĞI TESPİT EDİLDİ

Chebyshev yaptığı açıklamalarında WhatsApp'taki güvenlik açıklarının tehlike arz etse de programı kullanmayı bırakacak bir gelişme olmadığını, her yazılım türünde bu tarz açıkların görülebileceğini belirtti. Ayrıca Chebyshev şu ifadeleri kullandı:

"Kullanıcılar grup sohbetlerinde kullanıcılar çok dikkatli olmalıdırlar. Özel bir sohbet sırasında herhangi bir şüphe oluşursa, yazarın kimliğini doğrulayın. WhatsApp güncellemelerinin ne zaman yayınlanacağına ve güvenli kalmak için hemen yeni sürümleri indirdiğine dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz."

Yorumlar (0)