Yamyamlar ABD'li turisti okla avlayıp işkenceyle öldürdüler

Yamyamlar, davetsiz gelen misafiri sahilde bekleyip okla avladılar. Yaralanan ABD'li turisti yakalayıp boynuna ip bağladılar. Daha sonra kumların üzerinde saatlerce sürüklediler...

GÜNDEM 21.11.2018, 15:45
Yamyamlar ABD'li turisti okla avlayıp işkenceyle öldürdüler

Kendi yaşam alanlarına gelen davetsiz ABD'li turisti sahilde avlamak üzere pusuya yatan yamyamlar, isimlerine yakışır şekilde davranıp ABD'li turisti okla avladılar. 

Kıyıya yaklaşan turisti okla avlayan yamyamlar, yaralanan ABD'li turistin boynuna ip bağlayı saatlerce kumda sürüklediler. Daha sonra beline kadar kuma gömen yamyamlar, ölene kadar işkence yapıp eğlendiler.

Hindistan'ın uzak adası Sentinel'de kabile tarafından öldürülen ABD'li turist, dünyada şok etkisi yarattı. 27 yaşındaki John Allen Chau, önce Sentinel'in yakınındaki Andaman ve Nicobar adalarına seyahat etti.

Ardından modern dünyadan izole bir hayat yaşayan Sentinel kabilesiyle buluşmak için yola koyuldu. Adaya yaklaştıklarında balıkçıyı geride bırakıp bir kanoya bindi. Sahile ulaştığında başına geleceklerden habersizdi. Plajda olanları gören balıkçı korkup kaçtı. Bir gün sonra döndüklerinde ise, ABD'li turist Chau'nun cesedi deniz kıyısındaydı. Reuters haber ajansına açıklama yapan Hindistan'nın Chennai kentindeki ABD Konsolosluğu, yerel yetkililerle iletişime geçildiğini ve olayın yakından takip edildiğini duyurdu. Ajansa konuşan bir polis ise, Chau'nun daha önce de adayı ziyaret ettiğini ve kabile üyeleriyle güçlü bağlar kurmayı istediğini söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, turisti adaya götüren balıkçıyı gözaltına aldı. Sentinel adası, büyük adalara uzak bir noktada değil.

Ancak kabile, başından beri dış dünya ile bağlantı kurmayı reddediyor.

Yorumlar (0)