Yargıtay'dan Çok Önemli ByLock Kararı ! Tek Başına Delil Sayılacak Mı?

FETÖ üyeliğine ilişkin Yargıtay'dan çok önemli bir karar alındı. ByLock FETÖ üyeliği için tek başına delil sayılacak mı? Haberimizde...

GÜNDEM 26.09.2017, 14:01
Yargıtay'dan Çok Önemli ByLock Kararı ! Tek Başına Delil Sayılacak Mı?

Yargıtay Ceza genel Kurulu FETÖ konusunda emsal olacak bir karara imza attı. Yargıtay kararına göre ByLock kullanımının örgüt üyeliğinden sayılmasına karar verildi. 

Konu ile ilgili olarak Habertürk'ten Yasemin Güneri'nin aktardıklarına göre Hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer hakkında örgüt üyeliği ve görevi kötüye kullanmak suçlarını işledikleri iddiasıyla 10 yıla kadar hapis cezası verilmişti.

KARAR ONANDI

Ayrıca ilk derece mahkemesi olarak Yargıtay bu kararı vermişti. Verilen kararın temyiz incelemesi de yapıldı. Bu kapsamda FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olan hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer hakkında verilen karar onandı.

Kararın onanması ile bu karar, artık ByLock kullanıcılarının örgüt üyeliğinden yargılanabilecekleri anlamına geldi. Bu karar cezaevinde tutuklu bulunanları yakından ilgilendiriyor. 

BYLOCK DELİL SAYILACAK

Bylock kullanımının MİT'in elde ettiği delil olması nedeniyle bunun delil olamayacağı konusunda tartışma yaşanıyordu. Ancak Yargıtay Ceza Genel Kurulu tarafından verilen kararda ByLock'un delil olabileceği ve tek başına örgüt üyeliğinden mahkumiyet için yeterli olabileceği belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)