Yayın Krizi Devam Ediyor ! TRT'nin Ekip Bulması Zorlaştı

TRT, maç, yayın, ekip, TFF 1. Lig maçları

GÜNDEM 09.09.2016, 11:30 09.09.2016, 11:34
Yayın Krizi Devam Ediyor ! TRT'nin Ekip Bulması Zorlaştı
 TFF 1. Lig ekiplerinden Sivas, Eskişehir, Giresun, Samsun, Adana, İzmir gibi 16 büyük şehir Süper Lig'e yükselme heyecanı yaşasa da TRT bu heyecana ortak olamıyor. TRT'nin ekip bulamaması nedeniyle TFF 1. Lig maçlarını bile yayınlamaması gözlerden kaçmadı.

Fanatik gazetesinin haberine göre; kamuoyunda konuşulan iddialar konunun çözümünün zaman alacağına işaret ediyor.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimiyle birlikte kamuda ve özel sektörde birçok kişi görevinden uzaklaştırıldı. FETÖ operasyonları sonucunda tüm kurumlarda olduğu gibi TRT'ye de neşter vuruldu. Fakat şuan TRT'nin ekip bulaması TFF 1. Lig karşılaşmalarının yayınlanamaması sorunlarını da beraberinde getirdi.

TRT ARTIK EKİP BULAMIYOR !

Çok geniş bir kadroyla geçtiğimiz senelerde 1. Lig'de maçların tamamını yayınlayan TRT'de çalışanlarla ilgili araştırmaların devam ettiği ve bu yüzden çok ciddi bir ekip sıkıntısı yaşandığı söylentiler arasında yer alıyor.

Kurum yetkililerin de operasyonların tamamlanmasıyla birlikte yeni bir ekiple yola koyulma hazırlığında olduğu iddia ediliyor. İddialar doğru ise 1. Lig takipçileri daha uzun bir süre takımlarını izleyemeyecek.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)