Yeni Askerlik Sistemi İçin Düşünülen Sürenin 2 Ay Olduğu İddia Edildi

Askerlik sisteminin değişmesi konusu uzun zamandır gündemde yer alan konuların başında geliyor. Milyonlarca genci ilgilendiren askerlik sistemi konusunda çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Yeni zorunlu askerlik süresinin 2 ay olacağı ifade edildi. Söz konusu iddia ve yeni askerlik sistemine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

GÜNDEM 29.10.2018, 18:31
Yeni Askerlik Sistemi İçin Düşünülen Sürenin 2 Ay Olduğu İddia Edildi

Askerlik sistemi konusunda yeni bir uygulama belirlenmesi artık kesin. Milyonlarca yığılmanın yaşandığı askerlik sisteminin rahatlatılması ve profesyonel askerliğe geçişin hızlandırılması için hükümetin konuyu ele alması bekleniyor. 

Bedelli askerlik başvurularının devam ettiği şu günlerde ise konuya dair bazı iddialar ortaya atılmaya başlandı. Özellikle yeni sistemin detayları ve yasanın ne zaman gündeme geleceğine dair  öne sürülen bu iddiaları sizlerle paylaşıyoruz. 

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ 2 AY OLACAK İDDİASI

Yeni askerlik sistemine dair ortaya atılan iddia Milliyet Yazarı Abdullah Karakuş tarafından geldi. Ünlü gazeteci konuya dair kulislerde konuşulan iddiaları kendi köşesinde ele aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından yeni sistemin hem para ödemeli kısa askerlik hem de eskisi gibi uzun askerlik alternatifli olması bekleniyor.

Buna göre ilk ortaya atılan zorunlu askerlik süresinin 3 ay değil 2 ay olabileceğini söyleyen Abdullah Karakuş vatandaşların bundan sonraki süreci ise belirli bir para yatırarak tamamlama hakkına olabileceklerini söyledi. Konuya ilişkin açıklamasında Karakuş uzun ve kısa olan eski sistemin de kalması ve isteyenin istediği sisteme göre askerliğini yapması da ihtimaller arasında olduğunu söyledi. 

Kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan Verecek

Askerlik sistemine dair bu çalışmalar tamamlandığında onay için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Birkaç alternatifli olarak sunulacak olan bu yasa önerileri için ise son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Ayrıca yasa adına somut atılması için bedelli askerlik başvurularının sona ermesinin beklendiği de ortaya atılan iddialar arasında. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (16)
Celal 13 ay önce
Askerlik düşürülsün yeter insanların çektiği bu çile. Hangi devirdeyiz ve o kadar magdur insan varken ızdıraplı askerlik devri bitsin.
Huseyin dinar 13 ay önce
Su askerliği dusurun artık ya herkez onu bekliyor paralı yapın
Asker annesi 13 ay önce
En kısa zamanda müjdeli haberler bekliyoruz
Asker.esi 13 ay önce
Esim 9aydir.askerlik yapiyor. Bir.an once ciksa en azindan belki bir iki ay erken gelir
Muhammed 13 ay önce
Bence artik el atilmali ve biran once aciklanmali
. 13 ay önce
Artık bi sonuca varılsa iyi olur hala bi karar verilemiyo
Asker annesi 13 ay önce
InsAllah hayırlı haber verirsiniz
Hasret 13 ay önce
Biz daha cooook bekleriz bu kararın sonucunu :) heveslenmeyin beyler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın