Yeni Askerlik Sistemi Meclis Genel Kurulu'nda Görüşülmeye Başlandı!

Son dakika... Yeni askerlik sisteminin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülmeye başladı... Askerlik süresinin kısaltılmasını öngören, bedelli askerliğin süresini devamlı kılan, 6 ay askerlik sonrası terhis ve 6 ay sonrasında devam etmek isteyenlere maaşlı askerlik sistemi Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmeye başladı...

Yeni Askerlik Sistemi Meclis Genel Kurulu'nda Görüşülmeye Başlandı!

Askerlik süresinin kısaltılmasını, bedelli askerliği sürekli hale getiren, 6 ay sonrası askerliğe devam etmek isteyenlere maaş ödemesi öngören yeni askerlik sistemine ilişkin kanun teklifi Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlandı.

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin kabul edilen grup önerisiyle Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.

AK PARTİ GRUP ÖNERİSİ

AK Parti, TBMM'nin çalışma gün, gündem ve saatlerine ilişkin grup önerisini Genel Kurula taşıdı.

Kabul edilen öneriye göre, Genel Kurul, "temel kanun" olarak görüşülecek olan Askeralma Kanunu Teklifi'nin bugün birinci bölümü, çarşamba günü ikinci bölümü, perşembe günü ise teklifin görüşmeleri tamamlanana kadar çalışacak.

AK Parti Grup önerisinin ardından Genel Kurulda, Askeralma Kanunu Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmelere geçildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de teklifin görüşmelerine katılmak için Genel Kurul salonuna geldi.

Öte yandan, Türkiye'nin Latin Amerika ve Karayip ülkelerine yönelik açılım politikasının parlamenter diplomasi boyutunun da güçlendirilmesi kapsamında TBMM'nin AND Topluluğunun danışma ve denetim organı olan AND Parlamentosuna gözlemci üye olmasına ilişkin TBMM Başkanlık Tezkeresi de Genel Kurulun onayına sunuldu.

.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 18:44
YORUM EKLE