Yeni bir siyasi parti daha kuruluyor!

Türkiye’de son günlerde yeni siyasi partilerin kurulacağı haberleri gündemi meşgul ederken kurulacak yeni siyasi parti listesine bir tane daha eklendi. Romanlar, flaş bir karar alarak adı ‘’Güzel Parti’’ olan yeni bir parti kurulacağını açıkladı.

GÜNDEM 10.11.2019, 20:42 10.11.2019, 20:57
Yeni bir siyasi parti daha kuruluyor!

Dernekler adı altında seslerini duyurmaya çalışan Romanlar, 'Güzel Parti' adında siyasi bir parti kurma kararı aldı. Yeni partinin Genel Başkanı olarak açıklamalarda bulunan Hüseyin Akbulut, parti kurma çalışmalarının 2020 yılı Ocak ayında başlayacağını duyurdu.

'ROMANLAR 1'ER MİLLETVEKİLİYLE SUSTURULMAYA ÇALIŞILDI'

Parti kurma kararlarının Roman camiasında heyecanla karşılandığını anlatan Akbulut, "CHP, Özcan Purçu'yu Meclis'e milletvekili olarak gönderdi; AKP de Cemal Bekle'yi milletvekili olarak Meclis'e gönderdi. Tabii bunlar, konu mankeni olarak gönderildiler. 5.5 milyon oyu olan Romanlar, 1'er milletvekiliyle susturulmaya çalışıldı" dedi.

Bugüne kadar onurlarının kırıldığı zamanlar olduğunu belirten Akbulut, partinin kuruluş amacını şöyle açıkladı:

"Bir parti kuruyoruz ve bu parti ile bizim de çocuklarımız Meclis'e gidecek, belediye başkanı olacak, milletvekili olacaklar, meclis üyesi olacaklar, il başkanları, ilçe başkanları olacak. Bütün Romanlara tüzel kişilik kazandıracağız ve söz sahibi olacaklar."

Yorumlar (0)