banner731

Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin 10 Uyarı !

18 milyon öğrencinin ders başı yaptığı 19 Eylül tarihinde uzmanlardan ailelere uyarılar geldi. İşte detaylar...

GÜNDEM 19.09.2016, 14:11 19.09.2016, 14:22
Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin 10 Uyarı !
Uzun bir yaz tatilinin ardından, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için ders zili 19 Eylül 2016'da çaldı. Uzmanlar çocuğu okula başlayan ailelere önemli uyarılarda bulundu:

-Sakin ve Kararlı Olun: Okula gitmek istemeyen çocuğunuzu cezalandırmayın, okula gitmesi gerektiğini tatlı dile kararlı bir şekilde anlatın.

- Öğretmen ile İşbirliği İçinde Olun: Öğrenci ile ilgili dikkat çekici, anormal bir durum olduğunda öğretmen mutlaka veli ile irtibata geçmelidir. Aynı şekilde veli de bir sorun gördüğünde öğretmen ile iletişime geçmelidir.

-Sevginizi Gösterin: Çocuğunuza ondan ne kadar memnun olduğunuzu ve onu sevdiğinizi söyleyin. Bunlar ona güven verecektir.

-Hazırlıkları Beraber Yapın: Günlük okul hazırlıklarını çocuğunuzla beraber yapmaya özen gösterin. Böylelikle sorumluluk duygularının gelişmesi kolaylaşacaktır.

- Yol Arkadaşı Bulun: Okula yeni başlayan çocukların yalnızlık çekmesi çok normaldir. Bu nedenle ona daha önce okula başlamış bir yol arkadaşı bulmasında yardımcı olun.

- Öğretmenler Öğrencileri Tanısın: Öğretmenlerin ilk hafta hemen derse başlamak yerine öğrencilerini tanımaları gerekir. Öğrencileri tanıması öğretmene ilerleyen zamanlarda önemli bir yol gösterici olacaktır.

- İlk Hafta Anlayışlı Olun: Okulun ilk haftası çocuğunuzu sıkmayın. Unutmayın ki bir uyum sürecinden geçiyor.

- Öğretmeni Bilgilendirin: Çocuğunuzun bir rahatsızlığı alerjisi vs. bir şeyi varsa bu konu hakkında öğretmenini önceden bilgilendirin.

- İletişim Kurun: Çocuğunuzla her zaman her şeyi konuşun. Okul anılarını sizinle paylaşma fırsatı verin.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)