Yeni Haftada Hava Durumu Nasıl Olacak? Meteoroloji Uyardı!

Meteoroloji hava durumuna dair son dakika verilerini yayınladı. Yeni hafta gelirken yağışlar sürecek ancak hava sıcaklıklarında artış görülecek. İşte detaylar.

Yeni Haftada Hava Durumu Nasıl Olacak? Meteoroloji Uyardı!

Yağışlar devam ediyor ancak gelecek hafta havalar sürpriz şekilde ısınıyor. Yurdun bazı kesimlerinde 10 dereceye yaklaşan sıcaklık yükselişleri yaşanacak.

İstanbul'da sıcaklıklar 18-19 derece seviyesine ulaşacak. İşte hava durumda son dakika tahminleri...

Meteoroloji hava durumuna dair son dakika verilerini yayınladı. Hafta sonu yurdun batı kesimlerinde yağışlar etkili olurken, doğu kesimlerde soğuk ve kapalı hava kendini gösterecek.

Yeni hafta gelirken yağışlar sürecek ancak hava sıcaklıklarında artış görülecek. Gelecek hafta İstanbul’da hava sıcaklıkları 19 dereceye kadar çıkacak…

YAĞIŞLAR BİTMİYOR AMA HAVA ISINIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre;

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Artvin çevreleri ile Kırklareli’nin kuzey, Ankara ve Konya’nın kuzeybatı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur, Akdeniz ve Ege kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak;

Doğu Anadolu’nun doğusu, Batı Akdeniz’in yüksek kesimleri, Bilecik, Afyonkarahisar, Bolu çevreleri ile Ankara ve Konya’nın kuzeybatı kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların, Muğla, Aydın, İzmir, Uşak ve Manisa çevreleri ile Kütahya’nın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50kg/m2) olması bekleniyor. Yurtta hava sıcaklıklarının güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artması bekleniyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE