Yeni Havalimanı Güvenliği İçin Rekor Başvuru

Açılmasıyla beraber Dünyanın en büyüğü olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdam edileceği ifade edilen 3 bin 500 güvenlik görevlisi alımı için rekor sayıda başvuru yapıldı. Söz konusu güvenlik görevlisi alımı için 14 bin kişinin başvuru yaptığı duyuruldu...

GÜNDEM 10.04.2018, 09:41
Yeni Havalimanı Güvenliği İçin Rekor Başvuru

Açıklandığı üzere ilk etabının 29 Ekim 2018 tarihinde açılacağı belirtilen İstanbul Yeni Havalilmanı ilk olarak 100 bin kişiye ve bütün etapları tamamlandığı zaman ise 225 bin kişiye ekmek kapısı olacak.

İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde 3 bin 500 özel güvenlik personelinin göreve yapacağı ifade edilirken istihdam edileceği belirtilen özel güvenlik görevlisi alım ilanına başvuruların alınmaya devam ettiği açıklandı.

Yayımlanan özel güvenlik görevlisi ilanına başvuru sayısı daha havalimanı açılmadan 14 bini aştı.

Habertürk'ün haberine göre; İlanlara başvuruları kabul edilen adayların eğitimlerinin başarıyla tamamlaması koşuluyla Temmuz ayından itibaren iş başı yapacakları belirtildi. Ayrıca Özel Güvenlik görevlisi alım ilanının yayımlandığı günden itibaren 50 binden fazla görüntülendiği ve 14 binin üzerinde başvuru yapıldığı ifade ediliyor.

Havalimanı yapımının 25 yıllığına işletmesini üstlendiği ifade edilen İGA, Özel Güvenlik Şirketini kendi bünyesinde kuraak sivil havacılık güvenliği konusunda uzman personel kitlesini oluşturacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)