Yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Çalışmaları Sonlanıyor

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sürerken yaptığı açıklamasında yeni KHK çalışmalarının sonuna gelindiğini ifade etti.

Yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Çalışmaları Sonlanıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sürerken gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarında gündeme ilişkin değerlendirmelerinde bulunan Kurtulmuş, yeni KHK çalışmalarından da bahsetti.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, açıklamasında yeni KHK çalışmalarının sonuna gelindiğini belirtti. Kurtulmuş "Bu zaten ihtiyaçlar tamamlanıp, son noktaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşılacaktır." dedi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

RAKKA OPERASYONU

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'a "Uluslararası haber ajanslarına, 'Rusya'nın Afrin'de terör örgütü YPG'yi eğiteceği' konusunda haberler düştü. Bu konuda bilgi var mı? Münbiç'teki PYD varlığı ve Rakka operasyonu konusunda ABD ile sürdürülen müzakerelerde son durum nedir? Türkiye halen operasyonda yer alma konusunda kararlı mı?" soruları soruldu. Bunun üzerine Numan Kurtulmuş, "Bizim başından beri söylediğimiz husus, Suriye'nin kuzey bölgesinde bir terör bölgesinin, terör devletinin kurulmasını asla kabul etmeyeceğimizi ilgili bütün taraflara her görüşmede neredeyse iletiyoruz. Ruslar da Amerikalılar da diğer ülkeler de bunu biliyor. Dolayısıyla bu, Türkiye'nin bölge siyasetine ilişkin en önemli rezervlerinden biridir." ifadelerine yer verdi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE