Yerde Servet Buldu, Götürüp Zabıtaya Teslim Etti

Manisa Turgutlu' da bir vatandaş yerde bulduğu çantanın içinden 50 bin TL olduğunu görünce, götürüp zabıtaya teslim etti.

GÜNDEM 27.09.2016, 14:17 27.09.2016, 14:22
Yerde Servet Buldu, Götürüp Zabıtaya Teslim Etti
İşçi emeklisi 67 yaşındaki Fevzi Çelik, öğle saatlerinde pazar alışverişinden dönerken Altay Mahallesi Pazar Camisi yakınlarında yerde siyah renkli bir el çantası buldu. Çantanın düşürülmüş olabileceğini düşünen Çelik, içinde para olduğunu görünce Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne giderek durumu anlattı, ardından sahibine verilmek üzere para çantasını teslim etti.

İçinde 50 bin lira olduğu tespit edilen çantayı teslim alan zabıta ekibi, paranın sahibini bulmak için çalışma başlattı.

Kısa süre sonra çantanın sahibine ulaşan zabıta ekibi, parayı sayarak teslim etti.

Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, "İçerisinde 50 bin lira gibi oldukça yüksek meblağ olan çantanın sahibine kısa sürede ulaştık. Parayı, isminin açıklanmasını istemeyen sahibine teslim ettik." dedi.

Çantayı bulan Fevzi Çelik ise "İnsanlık görevimi yaptım. Parayı kısa sürede sahibine ulaştıran zabıtaya teşekkür ediyorum. Sahibi de iyi günlerde güle güle harcasın." diye konuştu.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)