Yerel Seçimler İçin Aday Adayı Olacakların Adli Sicil Belgesi e- Devlet Üzerinden Alınabilecek

Adalet Bakanlığı, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve e-devlet üzerinden yeni bir hizmetin erişime açıldığı bildirildi. Söz konusu Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yerel seçimler için aday adayı olacaklardan istenilecek adlî sicil belgesi e-Devlet kapısı üzerinden verileceğini ifade etti.

GÜNDEM 02.11.2018, 11:32 Kerim Solak
Yerel Seçimler İçin Aday Adayı Olacakların Adli Sicil Belgesi e- Devlet Üzerinden Alınabilecek

Adalet Bakanlığı, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlandı.

Söz konusu Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yerel seçimler için aday adayı olacaklardan istenilecek adlî sicil belgesi e-Devlet kapısı üzerinden verilmeye başlandığı açıklandı.

Yapılan açıklamada ise;

"2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde belediye başkanı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği ve muhtar aday adaylarından istenilecek adlî sicil belgesi e-Devlet kapısı üzerinden 02 Kasım 2018 tarihinden itibaren verilmeye başlanılmıştır." denildi.

Diğer yandan Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlanmış ve seçim tarihinin 31 Mart 2019 olarak kesinleştiği ifade edilmişti.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)