Yerel Seçimlerde 3600 Ek Gösterge ve EYT En Etkili Konu Olacak !

Milyonlarca kamu personeli tarafından 3600 ek gösterge bekleniyor. Kamu personelleri tarafından 3600 ek gösterge hakkında araştırmalar yapılıyor. Bunun yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar da son durumlarını araştırarak bu konu hakkında kanunun çıkmasını talep ediyorlar. Ek gösterge ve EYT konusunun yerel seçimlerden en etkili konu olacağı ifade ediliyor.

Yerel Seçimlerde 3600 Ek Gösterge ve EYT En Etkili Konu Olacak !

Seçimler yaklaşırken,Türkiye Gazetesi'nden Süleyman Özışık, seçmen kitlesinde gördüğü izlenimleri köşesinde paylaştı. Süleyman Özışık bugünkü yazısında ek gösterge ve EYT konusunun yerel seçimlerde en etkili konulardan olacağını belirtti.

Bu konu hakkında Süleyman Özışık'ın köşesinde yazdıkları şöyle oldu:

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR 

Pek çok seçmen, geçmiş dönemde Binali Yıldırım'ın bu sorunun çözüleceğine dair yaptığı konuşmaya atıf yapıyor, verilen sözün neden yerine getirilmediğini soruyor.

Hatırlarsanız, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili yaptığı son açıklamada çok sert bir çıkış yapmıştı.
Hatırlayalım:

"Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur. 48 yaşında emekli olan bir kişi dahi yaklaşık 30 yıl sistemde kalacaktır. Bugün ülkemizde ortalama emeklilik yaşı 52’dir. 20 yıl çalışıp 38 yaşında emekli olan biri 40 sene devletten maaş alacak. Böyle bir uygulama olamaz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun hesabına göre, 'emeklilikte yaşa takılanlar' denilen gruba 6,2 milyon kişi giriyor. 

Bu teklifin yıllık maliyeti 750 milyar liraya ulaşıyor. Biz ekonomide 'ekonomik kurtuluş savaşı' verdiğimiz bu dönemde böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirmek gibi bir hakkımız var mı? Ben bunu milletimize soruyorum. Ekonomik savaşın verildiği dönemde, bir tarafta fırsatçılar türedi, diğer taraftan da bunlar türedi. Böyle bir şey olamaz, buna adalet, hak denmez" demişti Cumhurbaşkanı...

İşte bu açıklama ve bu açıklamanın sonlarına doğru söylenen "Ekonomik savaşın verildiği dönemde, bir tarafta fırsatçılar türedi, diğer taraftan da bunlar türedi" sözleri ciddi bir kırgınlığa ve kızgınlığa neden olmuş gibi görünüyor. 
Yani verilen sözün yerine getirilmesini isteyen milyonların, doların yükselişini fırsat bilenlerle bir kefeye konması ve "Bir de bunlar başımıza türedi" diyerek kötülenmesi inanılmaz bir kopuşa neden olmuş gibi görünüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tahribatı yeni bir açıklama ile tamir etmesi ve gönül alması gerekiyor. En azından EYT konusunda bir düzenleme yapılmayacaksa bunun nedenini, farklı bir şekilde dile getirmesi gerekiyor.

3600 EK GÖSTERGE

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce polis, hemşire ve öğretmenlere 3600 ek gösterge ile özlük hakları sözü verilmişti. Ancak bu meseleyle ilgili şu ana kadar ciddi bir gelişme yok. Meclis'e geleceği söyleniyor ama müjdeli haberi bekleyenler, yine oyalanacaklarını düşünüyor.Kanunun bir an önce Meclis'e getirilmesi ve sözün yerine getirilmesi gerekiyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilge
Bilge - 7 ay Önce

Bu eyt nin açıklanacak yorumlanacak durumu yok millet yasli ya çalışamıyor yada isten çıkartılıyor bu yasa ya çıkacak ya çıkacak bunun başka yolu yok....yok...

Eyt Hasan
Eyt Hasan - 7 ay Önce

Seçimden önce Eyt için yasa yoksa oy da yok

Eyt
Eyt - 7 ay Önce

VAllah bu açıklamalardan sonra ağzıyla kuş tutsa oy yok tarihin tozlu raflarına gitme zamanı gelmiştir

Yılmaz
Yılmaz - 7 ay Önce

insanlara kazanılmış hakları geri verilmeli.Devlete göre genç, işverenlere göre yaşlı insanların mağduriyeti giderilmeli.Verilmiş sözler unutulmamalı.

Bülent
Bülent - 7 ay Önce

MADEM SANDIKLARI ÖNÜMÜZE GELECEK EYT PUSULALARI İLE DOLDURALIM

hayret
hayret - 7 ay Önce

Kendileri bilir saltanat bitecek herşey geçici kalacak olan anılar o anılar da onlara bağlı

Mustafa
Mustafa - 7 ay Önce

Istanbul çekişmeli ankara antalya kesin akp kaybedecek