Yerel Seçimlerde Oy Pusulaları PTT Tarafından Taşınacak

Türkiye'de 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için hazırlanan oy pusulalarının PTT tarafından taşınacağı ifade edildi. Taşıma jandarma ve polis eşliğinde güvenli bir şekilde illerdeki noktalara ulaştırılacak.

Yerel Seçimlerde Oy Pusulaları PTT Tarafından Taşınacak

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde oy pusulalarının sandıkların bulunduğu yerlere ulaştırılması görevini pTT üstlendi.

24 Haziran 2048 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekiliş Genel Seçiminde oy pusulaları yurt içinde yine PTT tarafından taşınmıştı.

PTT Ankara Başmüdürlüğünce, oy pusulalarının basım işleminin yapıldığı matbaalarda kabul ve sevk için her türlü teknik, araç ve malzeme hazırlığı yapılarak, yeterli sayıda eleman bulundurulacak. Seçim kargolarının kısa sürede, öncelikli olarak posta hattı araçlarıyla sevki gerçekleştirilecek. Gerekirse alternatif sevk yolları kullanılarak, aktarma merkezlerince kargoların geciktirilmeden ilk postayla varış merkezlerine ulaştırılması sağlanacak.

Seçim kargolarını taşıyan araçların hareketleri güvenlik güçleri nezaretinde gerçekleştirilecek. İl, ilçe ve gümrük kapısı seçim kurullarına gönderilen oy pusulalarına ait kargolar, ilgili yerin seçim kurulları, emniyet ve jandarma birimleriyle irtibata geçilerek derhal teslim edilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE