Yerli Otomobilde Flaş Gelişme: Fotoğrafları Paylaşılacak

Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkına açıklamalar yaparak Doğuştan elektrikli, fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu'na ait, C segmentinde bir SUV olan aracımızın ön gösterim aracı sadece bir maket değil gerçek boyutlarında ve yürüyen bir araç olacağını belirti. Ayrıca yerli otomobilin resimlerinin paylaşılacağı ifade edildi.

GÜNDEM 23.08.2019, 12:47
Yerli Otomobilde Flaş Gelişme: Fotoğrafları Paylaşılacak

Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında açıklamalarda bulundu. Karakaş açıklamalarında yerli otomobilin prototipinin gerçek boyutlarında yürüyen bir araç olacağını belirtti.

Konu ile ilgili olarak Karakaş açıklamalarında "Pazara çıkmamıza 2 yıldan biraz daha fazla zaman olmasına rağmen yüzlerce yurttaşımız ön ödeme yapıp araca ilk ulaşanlardan olma arzusunu iletiyor" ifadelerine yer verdi.

ARALIK AYINDAN İTİBAREN RESİMLERİ PAYLAŞILACAK

Karakaş açıklamalarının devamında doğuştan elektrikli, fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye'nin Otomobil Girişimi Grubu'na ait, C segmentinde bir SUV olan aracın ön gösterim aracı sadece bir maket değil gerçek boyutlarında ve yürüyen bir araç olacağını belirtti.

Yerli otomobilin fotoğraflarının Aralık ayından itibaren paylaşılabilir hale geleceğini belirten Karakaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın daha önce açıkladığı gibi tek dolumla 500 kilometre yol alabilecek kapasitede bir seçeneğimiz de olacak.

Aracımız pazara çıktığında rekabetin gerektirdiği otonom sürüş özelliklerine sahip olacak, bataryasında ise son seviyede lityum iyon hücreler kullanılacak. Aynı zamanda otomobilimizin üretiminde de Endüstri 4.0 çerçevesinde robotik ve ağa bağlı teknolojiler kullanılacak. Fabrikanın nereye kurulacağı konusunda son değerlendirmeler yapılıyor, kısa bir su re içinde açıklanacak olgunluğa ulaşacak."

Yorumlar (0)