Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Abdi Algül Hayatını Kaybetti

Yeşilçam sinemasında pek çok filmde yer alan Abdi Algül hayatını kaybetti. Kemal Sunal komedilerinin unutulmaz oyuncusu olan Algül 86 yaşında hayatını kaybetti.

GÜNDEM 01.10.2019, 10:17
Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Abdi Algül Hayatını Kaybetti

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Abdi Algül geçtiğimiz yıl hem maddi sıkıntı çektiği hem de sağlık sorunları yaşadığı haberiyle gündeme gelmişti. Usta oyuncu Abdi Algül'ün acı haberi geldi.

Algül, eşi ile birlikte İstanbul'un Fatih Cankurtaran Mahallesi’nde yaşıyordu.

ONUR AKAY ÖLÜM HABERİNİ DUYURDU

Algül, Kemal Sunal’ın ‘Sakar Şakir’ isimli filminde senaryo gereği yanan bakkal dükkanının yanında çok zor şartlarda ikamet ediyordu. Onur Akay Algül'ün ölüm haberini duyurdu. Algül, son dönemde sadece 3 aylık yaşlılık maaşı ile geçinmeye çalışıyordu.

Geçen sene uzun yıllar işsiz kaldığından dert yanan Algül, hatırlanmamaktan dolayı üzgün olduğundan bahsetmişti. Ayrıca sağlık sorunları da yaşayan usta oyuncu, ölümünden önce bastonla yürüyebiliyordu.

ABDİ ALGÜL KİMDİR?

Kemal Sunal’ın ‘Tokatçı’ filminde canlandırdığı ‘Kara Borsacı’ karakteri ile hafızalarda yer eden ve 170’e yakın filmde rol almış ve filmlerinde daha çok kötü adam rollerini canlandırmıştı. Algül, Kemal Sunal'ın en çok dayak yediği kişi olarak da bilinir.

Yorumlar (0)