Yılbaşı Ne Zaman Kutlanacak? 2019 Yılı Tatil Günleri

Yılbaşı ne zaman kutlanacak sorusunun yanıtı vatandaşların en çok merak ettiği ve sorguladığı konular arasında yer almakta. Bu kapsamda vatandaşlar tarafından sorulan sorulara yönelik olarak detayları paylaşıyoruz. Peki Yılbaşı Ne Zaman Kutlanacak? İşte Yılbaşı Ne Zaman Kutlanacak? sorusunun cevabı.

GÜNDEM 20.12.2018, 01:12
Yılbaşı Ne Zaman Kutlanacak? 2019 Yılı Tatil Günleri

Yılbaşı ne zaman hangi güne denk geliyor sorusunun yanıtı tatil planı yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı.

1 Ocak'ta kutlanan yılbaşı bu yıl salı gününe denk geliyor ve vatandaşlar pazartesi günüyle birleştirdikleri zaman tam 4 gün tatil yapma fırsatı yakalayacak. İşte detaylar.

YENİ YIL TATİLİ

1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili salı gününe denk gelecek. Bu resmi tatili pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bugün resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pazar gününe denk gelecek, ekstra tatil olmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacak. Ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk geliyor olması 10 günlük bayram tatili ihtimalini kuvvetlendiriyor. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması bekleniyor

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

Bayram cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Bayram salı günü kutlanacak tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

Yorumlar (0)