Yıldız Kenter'in Sınıf Arkadaşı Usta Oyuncu Jale Birsel Hayatını Kaybetti

Usta tiyatrocu Jale Birsel 92 yaşında vefat etti. Yıldız Kenter'in sınıf arkadaşı olan Jale Birsel'in hayatını kaybetmesi sanat dünyasını yasa boğdu.

GÜNDEM 18.11.2019, 10:39 18.11.2019, 11:24
Yıldız Kenter'in Sınıf Arkadaşı Usta Oyuncu Jale Birsel Hayatını Kaybetti

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden peş peşe kara haberler geldi. Yıldız Kenter'in vefatının hemen sonrasında Jale Birsel'in de vefat haberi geldi.  Bu haberlerin ardından sanat dünyası yasa boğuldu.

ZAATÜRREDEN HAYATINI KAYBETTİ

Usta oyuncu Yıldız Kenter’in vefat haberinden sonra bir acı haber de İzmir’den geldi. 92 yaşındaki Jale Birsel geçtiğimiz ay zaatürreye yakalandı. Birsel bu hastalıktan kurtulamadı ve 92 yaşında hayatını kaybetti. Jale Birsel’in İzmir Çiğli’de bir bakımaevinde yaşama gözlerini yumduğu ifade edildi.

MESAJ YAYIMLANDI 

Jale Birsel'in vefat haberini duyuran Devlet Tiyatroları bir mesaj yayımladı ve şu ifadelere yer verdi:

"Kurumumuz emekli oyuncularından ve Türk tiyatromuzun değerli ismi Jale Birsel'in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum."

Dün akşam yaşamını yitiren Yıldız Kenter ile konservatuvarda aynı sınıfta olan Jale Birsel’in 38 yıl evli kaldığı eşi Salah Birsel de 1999 yılında hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (0)