Yıllardır Ataması Yapılmayan Bir Öğretmen Daha İntihar Etti

Güler Adam Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden mezun oldu ve 12 yıldır ataması yapılmıyordu. Ataması yapılmayan sınıf öğretmeni Güler Adam evinde intihar etti.

GÜNDEM 18.07.2019, 10:24
Yıllardır Ataması Yapılmayan Bir Öğretmen Daha İntihar Etti

Mardin Mityat’ta yaşayan Güler Adam (35) on iki yıl önce Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Sınıf öğretmeni Adam'ın, en son girdiği KPSS sonuçlarının ardından ataması yapılmadı.

BUNALIMA GİRDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Sınıf öğretmeni Adam'ın atanamadığından dolayı bunalıma girdiği iddia edildi. Cumhuriyet Gazetesinin aktardıklarına göre Güler Adam kendi evinde intihar etti ve cenazesi Midyat'ta toprağa verildi.

Ataması yapılmayan sınıf öğretmeni Güler Adam'ın abisi Emre Adam kardeşinin 12 yıldır atamasının yapılmadığını psikolojik olarak bunalıma girdiğini çok üzgün olduklarını belirterek ataması yapılmayan öğretmenlerin bir bir intihar ettiğini ve buna son verilmesini istedi.

Emre Adam, üç yıl önce Aydın'da bakkal dükkanı işleten abisi Zeynettin Adam'ın hırsızlar tarafından öldürüldüğünü ifade ederek kız kardeşinin canına kıymasıyla acılarının katlanarak arttığını belirtti.

Yorumlar (18)
Adımın ne önemi var 1 ay önce
Bilalın işi olsunda geri kalanlar önemli değil
Halk 1 ay önce
yalan ve carpitilmis haberleriniz var.Lutfen dikkatli habercilik yapin..insanlari galeyana getirmek olmasin isiniz...simdi atama zamanimiki ,bu kisi durmus durmus simdi mi gelmis aklina atanamadigi
caveman 4 hafta önce
Var mı böyle bir zihniyet her öğretmenlik okuyanın ataması yapılması mümkün mü ? Rahmetli belki bu sebebten belki de buna ek olarak başka sebeblerden dolayı yapmış olabilir.Atamasının yeterince olmadığını gördüğü halde hala okuyanlar zırlamasın lütfen.Gerekli araştırmalar yapılırsa iş imkanı olan pek çok meslek var.
Nef 1 ay önce
Çok ayıp ve vicdansızca yaptığınız yorum .. umut ile yasıyoruz hepimiz demekki umudu tükenmiş ..
Farkeder mi 1 ay önce
Kimse kimsenin derdini bilemez öyle böyle intihar etmiş..ALLAH rahmet eylesin...benim çevremde atanamayan çok insan var ..ve hepsi şuan bunalım modunda.emin ölüm çözüm olsa kimsenin 2 dk düşünecek vakti bile olmaz..o yüzden on yargili olmayın..halinize sukredin..
Yasmin 1 ay önce
Yalan haber değil doğru çünkü ben midyatta oturuyirum tamm mı atanamadigi için intihar etti bilip bilmeden konuşma
Mecul 1 ay önce
Sayın devlet büyükleri ünüverste mezunu gencler hep işiz ben anneyim oğlum 28 yasında evleniyor kamu mezunu işisiz ben oğlumun çocuklarını görmek isterim. Oğlum işi olmayınca evleniyor yardım edin işsiz genclere ünüverste mezunu her iş yapamıyor çünkü okudukları için işleri bilmiyor bir anne
sanane 1 ay önce
sen atanamamissin kimin umrunda devletin umrundami lisansli issiz surusu yaratiliyor malesef calusan kazaniyomus evet belki seneden seneye insanda psikolojimi kaliyor kaldi ki mulakat denen illetle zamaninda 15puan yukseltiler dusurduler torpil ottu icinde olmayana kolay geliyor tabi yasayan bilir
Görkem 1 ay önce
Bizim Komsu 2 senede atandı aynı bölüm. Sınıf öğretmenliği. Ama gece gündüz ders çalıştı. Ben şahsen beden egt. Öğretmenliği mezunu olarak çalışanın atanacagini düşünüyorum.
Burcu 1 ay önce
Torpille alıyorlar her yere
yzgt 1 ay önce
pkk nin itliğini yaparsa olacağı bu
baran 1 ay önce
Sizin için tüm doğu ve güneydoğu pkk zaten, önyargı o kadar lanet birşey ki her Kürt pkk lı değil bunu o kafanıza sokun. Her kürt terörist değil.
Mehmet 1 ay önce
Devlet haketmeyenler tarafından yönetilir se, cehalet değer kazanıp ilim değersizleştirilir. Ne yazık taze dinamik beyinler böyle yokolurken, cahil yalaka insanlar servet sahibi oluyor. Ama bu düzenin sonu toplu yokoluştur...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın