YKS'ye girecek öğrencilere haftasonu toplu taşıma ücretsiz olacak!

Haftasonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'ye girecek öğrencilere ve sınav görevlilerine toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. Toplu taşımayı kullanacak olan öğrenciler sınav belgelerini, görevliler ise kağıtlarını göstererek toplu taşımayı ücretsiz kullanabilecek.

YKS'ye girecek öğrencilere haftasonu toplu taşıma ücretsiz olacak!

14 - 15 Haziran YKS'ye girecek olan öğrenciler ve sınavda görevliler toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekler. 

İstanbul Büyükşehir Belediye bünyesinde bulunan tüm toplu taşıma araçları hafta sonu YKS'ye girecek öğrencileri ve sınav görevlilerini ücretsiz taşıyacak. İBB Meclisi'nde AK Parti Gurubu'nun teklifi üzerine meclis üyelerinin oy birliğiyle alınan karar gereği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılan öğrenciler; sınav belgelerini, öğretmenler de görev kâğıtlarını ibraz ederek toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanabilecek. 

İETT ücretsiz ulaşımın yanı sıra mevcut seferlere ilave olarak 180 hatta Cumartesi günü 805, Pazar günü 1019 ek sefer düzenleyecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE