YÖK Başkanı Saraç, Somali Eğitim Kültür ve Yükseköğretim Bakanı İle Bir Araya Geldi!

Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretim Bakanı Abdullahi Godah Barre Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyarette bulundu ve yükseköğretim alanındaki ilişkilere yönelik istişare gerçekleştirdi...

GÜNDEM 16.10.2018, 16:39 16.10.2018, 16:46 Kerim Solak
YÖK Başkanı Saraç, Somali Eğitim Kültür ve Yükseköğretim Bakanı İle Bir Araya Geldi!

Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretim Bakanı Abdullahi Godah Barre ile Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç bir araya geldi.

Ayrıca Somali heyetinde Somali'nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Mohammed ve Somali Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Abdullaziz Abdirahman Hasan'ın yer aldığı görüşmede YÖK Başkanı Prof Dr. Rahmi Er'in hazır bulunduğu belirtildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında yapılan toplantıda Türkiye ile Somali arasında YÖK alanındaki ilişkilerle alakalı olarak detaylar görüşüldü.

Diğer yandan yapılan ziyaret kapsamında ülkemizde eğitimlerine devam eden Somalili öğrencilerin durumu konuşuldu ve ayrıca Somali üniversitelerine kapasite geliştirme noktasında sağlanacak olan destekler, farklı alanlarda mesleki eğitim ve eğiticilerin eğitim konuları gündeme taşındı.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)