YÖK Başkanı Saraç'tan Muharrem İnce'nin Ziyareti Sonrasında Görevden Alınan Dekan Hakkında Açıklama

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni ziyareti sonrası görevden alınan dekan hakkında ifadelerde bulundu.

YÖK Başkanı Saraç'tan Muharrem İnce'nin Ziyareti Sonrasında Görevden Alınan Dekan Hakkında Açıklama

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni ziyareti istifası istenen dekana yönelik olarak detaylardan bahsetti.

YÖK Başkanı konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise;

"Siyasi bir ziyaret oldu. Siyasi bir figür gelebilir, ziyaret edebilir. Orası bir fakülte bahçelerinde, siyasi propagandaya nasıl bakmalıyız.

CHP'nin yöneticileri de siyasetçiler tarafından fakülte bahçesinde propaganda yapılmasına olumlu bakmaz. Bahçedeki hocalar ve öğrencilerin birinci vasfı öğrencilik ve hocalık, seçmenlik değil.

Fakülte bahçesinde siyasi propagandayı nasıl yönetmeliyiz? Bu mesele ziyaret meselesi değil. Muhtelif partilerin ziyaretlerine açığız.

Bu süreçlerin doğru yönetilmesi lazım idareciler tarafından. Sayın rektör bize iletti, biz de doğru olduğunu düşünmedik.

CHP dışında bir parti daha üniversiteye başvurdu, biz de bunun uygun olmadığını söyledik. Muhalefet partisi değildi. Dekan hakkında işlem yapılmadı" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 10:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet çakar
ahmet çakar - 1 yıl Önce

şimdi ne dedi bu ?

Fenasi Kerim
Fenasi Kerim - 1 yıl Önce

Rte gelseydi yine dekanı görevden alır mıydın?