YÖK Başkanı Saraç'tan YKS Doluluk Oranı Açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamalarında YKS doluluk oranları hakkında açıklamalarda bulundu. Yekta Saraç açıklamalarında doluluk oranlarında 2018 yılı ile kıyaslandığında önemli oranda artış olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 06.08.2019, 14:55
YÖK Başkanı Saraç'tan YKS Doluluk Oranı Açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarına göre, bu yıl doluluk oranı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

YÖK Başkanı Saraç açıklamalarında doluluk oranında ciddi bir artış ve boş kontenjanlarda ise azalma olduğunu ifade etti.

Konu ile ilgili olarak YÖK Başkanı Saraç açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi. Yekta Saraç açıklamalarında YKS'nin yerleştirme sonuçlarına ilişkin raporun yayımlandığını hatırlattı.

YEKTA SARAÇ'IN YKS AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Yekta Saraç söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Doluluk oranlarında, 2018 yılı ile kıyaslandığında önemli oranda artış olmuş, boş kontenjanlarda ise önemli bir azalma gerçekleşmiştir. Bu durum, yükseköğretim sistemimiz için sevindirici bir gelişmedir. YÖK olarak yükseköğretimde önceliğimiz her zaman kalite olacaktır. Bu sonuçlar, bu istikamette daha kararlı ve cesaretli adımlar atmamıza imkan sağlayacaktır"

Yorumlar (0)