YÖK'den Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne Düzenlenen Saldırıya Yönelik Basın Duyurusu

Yükseköğretim Kurulunun resmi internet sitesi üzerinden; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesine düzenlenen silahlı saldırıya yönelik olarak basın duyurusu yayımlandı.

GÜNDEM 05.04.2018, 19:18
YÖK'den Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne Düzenlenen Saldırıya Yönelik Basın Duyurusu

Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından basın duyurusu yayımlandı. Söz konusu duyuruda ise; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesine düzenlenen silahlı saldırıya yönelik olarak soruşturmaların başlatıldığı belirtildi.

YÖK'DEN YAPILAN AÇIKLAMA"

"Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu bir fakülte sekreteri, bir araştırma görevlisi ve ikisi de doktor öğretim üyesi olmak üzere dört üniversite personelimizin hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik.

Olayın arka planında yer alan hususlar, adli merciler tarafından yürütülen inceleme ve soruşturmalar sonucunda aydınlanacaktır.

Bu dehşet verici olay hepimizi derinden sarsmıştır. Saldırı neticesinde görevleri başında hayatını kaybeden fakülte sekreterimize ve akademisyenlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Başta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi camiası olmak üzere bütün akademi camiamızın başı sağ olsun. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)