Yozgat'ta 500 Kişilik TYP Alımına 5 Bin 200 Kişi Başvuru Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere son dönemlerde çok sayıda kurum TYP kapsamında personel alımları yapıyor. Bu alımların bir tanesi'de Yozgat'ta gerçekleştirildi. Ancak 500 kişilik alım ilanına 5200 kişi başvuruda bulundu.

GÜNDEM 05.10.2018, 01:23
Yozgat'ta 500 Kişilik TYP Alımına 5 Bin 200 Kişi Başvuru Yaptı

Kamu kurumları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile Toplum Yararına Program kapsamında personel alımları yapıyorlar. 

Bu kapsamda MEB tarafından Yozgat'ta bulunan birimlerde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Temizlik kadrosu ile güvenlik kadrolarına yapılacak olan bu alımlara ise başvurular bir hayli yoğun oldu. 

YOZGAT'TA 500 KİŞİLİK ALIM İLANINA 5 BİN 200 KİŞİ BAŞVURU YAPTI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla TYP kapsamında Yozgat merkez ile köylerdeki okullarda çalışacak işçilerin belirlenmesi için kura çekimi gerçekleştirildi. İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR arasında okullarda çalıştırılmak üzere temizlik ve güvenlik görevlilerin kura çekimi sonrası açıklamalarda bulundu. Kuraların Noter huzurunda gerçekleştirildiğini ifade eden Taner Yıldız, başvuruların yoğunluğuna dikkat çekti. İl genelinde 600 kişinin TYP kapsamında işe alınacağını bildiren İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız gerçekleşen başvuru sayısının ise 5 bin 200 kişi olduğunu açıkladı. 

MEB bünyesinde çalışacak olan vatandaşların çalışma şartlarına dair de bilgiler veren Taner Yıldız şu açıklamalarda bulundu. "Kurada isimleri çıkan vatandaşlarımız 8 Ekim itibarıyla işe başlayacak. Okullar kapanıncaya kadar çalışacaklar ve asgari ücret maaş alacaklar"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)