YSK'dan Flaş Değişiklik ! Oy Kullanma Saatleri Değişti

Bilindiği gibi erken seçim 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 24 Haziran seçimleri için oy kullanma saatlerinin değiştiği ifade edildi. Peki oylar hangi saatler arasında kullanılacak? İşte tüm detaylar...

GÜNDEM 23.04.2018, 09:53 12.02.2019, 16:11
YSK'dan Flaş Değişiklik ! Oy Kullanma Saatleri Değişti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile erken seçimler 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak ve seçimlerdeki oy kullanma saati hakkında Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir değişiklik yapıldı. Bu değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. 

OY KULLANMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

Bu bağlamda Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçiminde oy verme günü 24 Haziran Pazar günüdür. Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda ise 8 Temmuz 2018 tarihinde oy kullanımı yapılacak. Bu oy kullanım saatleri ise tüm yurtta başlangıç ve bitiş saatleri 8.00-17.00 olarak belirlendi.

SEÇİME KATILACAK PARTİLER BELLİ OLDU

İyi Parti seçime katılabilecek mi? Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir açıklama yapıldı ve seçime katılacak olan partilerin isimleri belirtildi. Daha sonra bu karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna bağlamda YSK'nın açıklamalarına göre "AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi" seçime katılacaktır.

Yorumlar (0)