Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı Kararları Açıklandı!

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Başkan Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. YAŞ toplantısında general ve amirallerin atama ve terfileri gündeme getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı YAŞ toplantısı kararları açıklandı.

GÜNDEM 01.08.2019, 16:50 01.08.2019, 17:07
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı Kararları Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ardından alınan kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandı.

Erdoğan Dijital Medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YAŞ kararlarını imzalamasına ilişkin fotoğrafa yer verildi.

Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral Selçuk Bayraktaroğlu tarafından takdim edilen Şura kararlarını Erdoğan'ın imzalaması sırasında, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de hazır bulundu.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı kararları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamasında;

"30 Ağustos 2019 tarihinden geçerli olmak üzere14 general ve amiral bir üst rütbeye 40 albay ise general ve amiralliğe yükseltilmiştir.

12 general ve amiralin görev süreleri 1 yıl, 313 albayın görev süreleri ise 2 yıl süreyle uzatılmıştır.

1 general yaş haddi sebebiyle 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren 47 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2019 tarihi itibariyle emekliye sevk edilmiş.

Halen 241 olan general ve amiral sayısı 30 Ağustos 2019 tarihi itibariyle de 233 olacaktır.

YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından Tümgeneral İrfan Özsert, korgeneralliğe terfi ettirildi." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)