Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı Kısmi Olarak Kaldırıldı

Hakkari Yüksekova'da sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından bölgede hasarlı binaların yıkım çalışmaları başladı. İşte detaylar..

GÜNDEM 01.06.2016, 16:40 01.06.2016, 16:46
Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı Kısmi Olarak Kaldırıldı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından ağır hasarlı yapıların yıkımına başlandı.

Sokağa çıkma yasağının 06.00 ile 20.00 saatleri arasında kaldırıldığı ve hayatın normale dönmeye başladığı Yüksekova'da, yıkım çalışmaları öncelikli olarak teröristlerin ağır hasar verdiği okullarda başlatıldı.

Teröristlerce sözde "karargah" ve "patlayıcı imalathanesi" olarak kullanılan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde iş makineleri yıkım çalışması yaptı.

Geniş güvenlik önlemleri altında yıkımına başlanan okulda, binadaki malzemeler dışarı çıkarılıp kamyonlara yükledi.

22 milyon lira harcanarak yapılmıştı

Milli Piyango İdaresince 22 milyon lira yatırımla Orman Mahallesi'nde geçen yıl hizmete giren Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde halı saha, 300 kişilik pansiyon, atölyesinde inşaat, metal, elektrik-elektronik, motorlu araçlar ve bilişim teknolojisi bölümleri bulunuyor.

Yatakhane ve yemekhanesi teröristlerce harabeye çevrilen okulun, koridor ve merdivenlerine barikat kurulduğu, pencere, sıra, masa, kapı ve akıllı tahtaların kullanılamaz hale getirildiği bir süre önce kayıt altına alınmıştı. Bin 600 öğrencinin eğitim gördüğü okuldaki derslik, idare bölümü, laboratuvar ve piyano ile diğer müzik aletlerinin bulunduğu sınıflara da bölücü örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcılarla büyük hasar verilmişti.

AA
Kamupersoneli.net  | Ankara
Yorumlar (0)