Yunanistan'da Gece Saatlerinde Çok Şiddetli Deprem

Yunanistan gece saatlerinde çok şiddetli bir deprem ile sarsıldı. Yunanistan'ın başkenti Atina'nın 250 kilometre batısında meydana gelen depremde herhangi bir can veya mal kaybının yaşanıp yaşanmadığı konusunda ise açıklama gelmedi. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 26.10.2018, 02:43
Yunanistan'da Gece Saatlerinde Çok Şiddetli Deprem

Yunanistan'da gece saat 01:54 sularında çok şiddetli bir deprem meydana geldi. Yunanistan'ın başkenti 

Atina'nın 250 kilometre batısında meydana gelen depremin şiddeti 6.9 olarak ölçüldü. Yunanistan'dan yaşanan depreme dair henüz bir açıklama gelmezken can veya mal kaybı olup olmadığı bilinmiyor. 

YUNANİSTAN'DA DEPREM

Yunanistan gece saatlerinde yaşanan depreme ilişkin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'da bilgiler paylaştı. AFAD tarafından paylaşılan bilgilerde söz konusu depremin şiddeti 6.8 olarak açıklanırken depremin yerin yaklaşık 15 km derinliğinde meydana geldiği bildirildi. 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre aynı bölgede yaşanan bu depremin ardından 6.0 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Yaşanan ikinci depremin saati ilk depremden 15 dakika sonra saat 02.09 sularında meydana geldiği bildirildi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)