Yürütmesi Durdurulan Yaz Saati Uygulaması Hakkında Hükümetten İlk Açıklama !

Danıştay tarafından yaz saati uygulamasının yürütme kararı durduruldu. Danıştay'ın kararına AK Parti'den ilk yanıt geldi.

Yürütmesi Durdurulan Yaz Saati Uygulaması Hakkında Hükümetten İlk Açıklama !

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulaması Bakanlar Kurulu kararı ile kalıcı hale getirilmişti. Ancak çocukların kış aylarında hava aydınlanmadan okula gitmelerinden dolayı bir veli Danıştay'a dava açtı ve uygulamanın kaldırılmasını istedi.

SÜREKLİLİK YETKİSİ VERİLMEDİĞİ HATIRLATILDI

Danıştay'a açılan dava ise dün itibarıyla sonuçlandı. Danıştay aldığı karar ile yaz saati uygulaması yürütüme kararını durdurdu. Danıştay tarafından verilen kararda Bakanlar Kuruluna verilen yetkinin bir defaya mahsus uygulanabileceği, gerekçesiyle verildiği belirtildi. Ayrıca söz konusu kararda Bakanlar Kurulunun ilgili düzenleme için süreklilik arz edecek şekilde kullanılması yönünde bir yetki verilmediği hatırlatıldı. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:12
YORUM EKLE