Yüzlerce Kişinin Öldüğü Bölgede Bir Patlama Daha

Sri Lanka'da terör saldırıları gerçekleşmiş ve saldırılarda 129 kişi hayatını kaybederken 400 kişi de yaralanmıştı. Bölgede bir patlamanın daha olduğu ifade edildi.

GÜNDEM 21.04.2019, 11:46 22.04.2019, 09:02
Yüzlerce Kişinin Öldüğü Bölgede Bir Patlama Daha

Sri Lanka'nın Dehiwala kentinde yeni bir patlamanın meydana geldiği belirtildi.

Sri Lanka iç savaşın sona erdiği 2009'dan bu yana en büyük saldırılara sahne oldu. Ülke genelinde sabahın erken saatlerinden bu yana toplam 8 patlama meydana geldi. Sri Lanka’nın başkenti Colombo ile Batticaloa ve Negombo şehirlerinde kilise ve otellerde meydana gelen 6 saldırıda ve daha sonra ülkeyi sarsan iki patlamanın ardından ölü sayısı 207’ye yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da saldırıyı kınayan bir paylaşımda bulundu.

Avustralya Yayın Kurumunda yer alan habere göre, Sri Lanka’da dünkü Paskalya törenleri sırasında kilise ve otellere yönelik düzenlenen bombalı terör saldırılarında ölenlerin sayısı arttı.

Saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 290'a çıktığı, yaralı sayısının ise 500'ün üzerinde olduğu kaydedildi.

Saldırıların ardından yapılan operasyonlarda 24 kişinin yakalandığını duyuran güvenlik birimleri, saldırıları düzenleyenler konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı.

Sri Lanka'da dün sabah saatlerinde Kochchikade'de St. Anthony's, Katana'da St. Sebastian ve Batticaloa'da bir kilise ile başkent Kolombo'da beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyösü Dehiwala'da hayvanat bahçesi yakınında, yine Kolombo'nun Dematogoda banliyösünde patlamalar meydana gelmişti.

Dışişleri Bakanlığı, saldırılarda 27'si yabancı uyruklu 207 kişinin hayatını kaybettiğini, 450 kişinin yaralandığını bildirmişti.

Saldırılarda Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş yaşamını yitirmişti.

Yorumlar (0)