Zekai Aksakallı İstifa Etti Mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ordudaki atamalardan Zekai Aksakallı'nın rahatsız olduğu iddiaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 21.08.2017, 12:23
Zekai Aksakallı İstifa Etti Mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Zekai Aksakallı'nın ordudaki atamalardan rahatsız olduğu iddiaları hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Askerlikte kırgınlık kavramı gibi bir kavram olmaz" diyerek şu açıklamalarda bulundu;

"ASKERE NE GÖREV VERİLİRSE ASKER GİDER GÖREVİNİ ORADA YAPAR"

"Nerede görev verilirse asker gider görevini orada yapar. Özel kuvvetlerdeki görev süresi de doldu. Bu yaklaşan YAŞ toplantılarında da değerlendirmeler neticesinde 2. Kolordu'ya atamasıyla alakalı ilgili birimler bu teklifi getirmiş vaziyetteler. Bundan sonraki süreçte görevini devam edecek."

"DAYANIŞMA İÇİNDE OLMASI GEREKİYOR"

"Ürdün'ün Kudüs'teki kutsal mekanların korunmasına ilişkin rolüne önem verdiğimizi özellikle belirtmek isterim. Ürdün ile Harem-i Şerif'te yaşanan kriz çerçevesinde önemli bir diyalog ve eşgüdüm sağladık. Bir daha benzer tacizlerin, saldırı ve hak ihlallerinin yaşanmasını asla istemiyoruz. Bunun için de Müslümanların Kudüs konusunda tam bir dayanışma içinde olması gerekiyor."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)